Ez egy: 
Nemzetközi

Január 28-31. között nemzetközi tagtoborzó képzés volt Brüsszelben az ETUI (Európai Szakszervezeti Intézet) és EPSU (Európai Közszolgálati Szakszervezeti Szövetség) szervezésében.

Az ETUI képviseletében Valerica Dumitrescu, az EPSU részéről pedig Richard Pond és Greg Thomson üdvözölt mindenkit. A képzésben szervezetünk 3 fővel képviseltette magát, illtetve a KKDSZ (Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezete) és a HVDSZ2000 (Helyiipari és Városgazdasági Dolgozók Szakszervezete) képviselői is erősítették a magyar csapatot. A képzés célja elsősorban jó gyakorlatok megismerése, bemutatása, stratégiai szempontok meghatározása. Hazánk mellett cseh, szerb, horvát kollégák mutatkoztak be, illetve mutatták be szakszervezetüket, kiemelve az elért eredményeiket, illetve beszéltek szervező munkájuk nehézségeiről is.

 

Az első nap a bemutatkozás mellett csoportmunka keretében közösen kerestük a választ, módszert arra, hogy milyen lépéseket tehetünk azért, hogy tagjainkat megtartsuk, illetve milyen stratégiai változások szükségesek ahhoz, hogy a tagjaink száma növekedjék. A prezentációk bemutatása után arra jutottunk, hogy a szemléletváltozás alapvetően szükséges minden szervezet esetében. A sikereink megmutatása mellett szükség van a rendszeres tagsági visszajelzésekre (monitorozás), így a kockázati tényezők, problémás pontok megtalálásával átalakíthatjuk stratégiánkat, ha szükséges.

Richard Pond szerint fontos a bizalomépítés, és az, hogy az apró győzelmeket is meg kell ünnepelni. Kiemelte a szakszervezeti toborzó munka részeként, hogy láthatóvá kell tenni az elért eredményeket, és ezekre a sikerekre rendszeresen emlékeztetni kell magunkat és másokat is.

 

A második nap délelőttje folyamán a tagtoborzás és szervezés során tapasztalt kihívásokat, nehézségeket, külső és belső akadályokat gyűjtöttük össze. Miután ezzel kész lettek a csoportok, egy kisebb csoport jött létre (minden országból 2 képviselő részvételével), akik összegezték a különböző országok csoportjai által összegyűjtött akadályokat. Az összesítésben külső gátak között elsőként szerepelt a politikai helyzet, a generációk közötti szakadék, illetve a média nem korrekt tájékoztatása. Belső akadályként a nem kellő információáramlás, a szakszervezetekkel szembeni ellenállás jelent meg hangsúlyosabban.

 

Harmadik napon egy stratégiai terv kidolgozása volt a feladatunk, amely felépítéséhez a trénerek segítségét és iránymutatását is igénybe vehettük. Az akcióterv kidolgozásakor a szervezők kíváncsiak voltak arra, hogy az EPSU milyen segítséget tud nyújtani a tervek végrehajtásához, mivel járulhat hozzá a sikerességhez. Minden résztvevő ország a kommunikáció hatékonyságának növeléséhez kért a jövőben segítséget az EPSU-tól.

 

Eredményes és izgalmas napok voltak. A nemzetközi környezet, más szakszervezetek munkájának megismerése, és annak felismerése, hogy munkánkban hasonló nehézségekkel küzdünk, csak közelebb hoztak minket egymáshoz, együtt tudtunk gondolkodni a közös megoldáson. Fontos elem volt a képzés folyamatában a pozitív gondolkodás, a megoldás keresése, a célok meghatározása, az erőforrások feltérképezése és a tervezés kihagyhatatlansága. A jó hangulatú munka, a pozitívumokra való támaszkodás más megvilágításba helyezte itthoni munkánkat, új lendületet adott a továbbiakhoz.

Üdvözöljük! (bővebb tartalomért regisztráció után lépjen be)


Amennyiben regisztrálni szeretne kattintson a linkre: Regisztráció


Köszöntjük Béla nevű olvasóinkat!

Szavazás (csak regisztrált felhasználók!)

Egyetért-e a szociális ágazatban dolgozók béremelésének elodázhatatlan szükségességével? (Csak regisztrált tagi felület!)
igen
97%
nem
3%
nem tudom
0%
Összes szavazat: 66

Találj meg minket a Facebook-on

Hirdetés